Atrakcyjne raty dla stałych klientów

Kredyt to produkt finansowy, który w rzeczywistości wiąże się z nakładem finansowym, jednakże w wielu sytuacjach jest to sposób, by zrealizować własne plany i marzenia. Planując zaciągnięcie kredytu należy szczegółowo przeanalizować własne możliwości finansowe, uwzględniając w szczególny sposób konieczność comiesięcznego obciążenia domowego budżetu spłatą zaciągniętej pożyczki.

Kredyt dostosowany do własnych możliwości to wygodny i bezpieczny sposób na realizację mniejszych lub większych przedsięwzięć.

Kredyt szansą na poprawę jakości życia

W każdym gospodarstwie powinny znajdować niezbędne sprzęty i urządzenia domowe. Dla wielu osób zakup sprzętu AGD czy mebli za gotówkę stanowi poważną przeszkodę, dlatego też decydują się na kredyt lub zakupy ratalne.

Analizując tę kwestię warto zastanowić się, w jakiej sytuacji optymalną alternatywą są zakupy ratalne, a kiedy zdecydować się na kredyt gotówkowy?

Osoby, które zamierzają kupić konkretne urządzenie, np. telewizor lub pralkę, śmiało mogą wybrać kredyt ratalny, czyli zakup konkretnego urządzenia na raty. Warto podkreślić, że we współczesnym świecie sprzedaż ratalna obejmuje praktycznie wszystkie dziedziny życia.

Jednakże, jeśli potencjalny kredytobiorca zamierza kupić sprzęt i jednocześnie pozyskać środki na wakacje, remont czy choćby zakup odzieży lub obuwia, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy, tym bardziej, że pozyskane w drodze pożyczki środki można wydać zgodnie z własnymi potrzebami.

Kredyt gotówkowy sprawdza się także w przypadku osób, które korzystały z pożyczek bankowych i spłaciły je terminowo. Wiarygodni klienci mogą liczyć na preferencyjne warunki kredytu, czyli niższe oprocentowanie oraz formalności ograniczone do niezbędnego minimum – często wystarczy pojawić się w oddziale banku z dowodem osobistym lub złożyć wniosek za pośrednictwem Internetu, by uzyskać kredyt we wnioskowanej wysokości.

Polecane  Jakie raty kredytu wybrać?

Wysokość rat zależy od wielu czynników, najważniejszym z nich jest roczna stopa procentowa, na której podstawie naliczane są doliczane do kapitału odsetki.