Czy kredyt gotówkowy będzie się nam opłacał?

Trudno nie zgodzić się z tym, że w ostatnich latach kredyt gotówkowy nie zawsze jest przedmiotem pochlebnych publikacji. Nawet osoby, które chwalą zróżnicowane produkty bankowe, potrafią wypowiadać się na jego temat z dużą ostrożnością.

Czy jednak oznacza to, że należy się go bać? Na szczęście, nie, choć warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę chcąc mieć pewność, że jego zaciągnięcie będzie dla nas rzeczywiście opłacalne.

Czy ja tego potrzebuję?

Może się wydawać, że pytanie o celowość kredytu gotówkowego jest pozbawione uzasadnienia. Skoro zdecydowaliśmy się na jego zaciągnięcie, jasnym powinno być to, że jest nam on potrzebny. W rzeczywistości jednak wcale nie tak rzadko to nie trzeźwa kalkulacja, ale inne czynniki sprawiają, że kredyt budzi nasze zainteresowanie. Ulegamy reklamom lub pokusie mimo świadomości tego, że decyzja wcale nie musi być aż tak roztropna, jak mogłoby się to nam wydawać. Kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem, które zawsze wymaga od nas oddania kwoty nieco wyższej niż ta, jaką się pożyczyło. Warto więc zastanowić się nad tym, na ile jest nam on potrzebny.

Czy ta promocja jest opłacalna?

Jeśli skusiliśmy się na kredyt gotówkowy zachęceni promocyjnymi warunkami, przeanalizujmy również treść umowy, jaką przyjdzie nam podpisać. Dziś nie wolno już stosować reklamy wprowadzającej w błąd, nadal jednak banki nie zawsze mówią wprost o tym, co rzeczywiście proponują swoim klientom. Warto więc sprawdzić nie tylko, ile czasu będziemy spłacać kredyt, ale również – kiedy będziemy musieli płacić kolejne raty. Nie zaszkodzi także, jeśli zapoznamy się z całkowitą kwotą do zapłaty i z warunkami, na jakich można zdecydować się na wcześniejsze spłacenie naszego zobowiązania.

Polecane  Szybka pożyczka gotówkowa

Czy warto sięgać po kredyty gotówkowe?

Wbrew obawom wielu osób, odpowiedź na pytanie o to, czy warto decydować się na kredyt gotówkowy, wcale nie jest negatywna. Przeciwnie, takie rozwiązanie nie raz może uratować nas z opresji. Pamiętajmy jedynie o tym, że kredyt to poważne zobowiązanie i jako takie powinno być ono przez nas postrzegane.