W ostatnim czasie można zauważyć rosnące zainteresowanie kredytami udzielanymi za pośrednictwem Internetu. Praktycznie każdy bank posiada taki produkt w swojej ofercie, wychodząc w ten sposób naprzeciw potrzebom potencjalnych klientów.

Bez wątpienia jest to alternatywa wygodna – wniosek kredytowy można złożyć w dowolnym momencie, bez wychodzenia z domu. Skondensowane są również formalności, przeważającą większość dokumentów można przesłać drogą elektroniczną.

Kredyt online – formalności

Kredyty online posiadają wiele zalet, mimo to wciąż wzbudzają pewien niepokój, zwłaszcza w przypadku osób, które do tej pory nie korzystały z tej alternatywy. Fakt ten wynika przede wszystkim z tego, że przeważająca większość formalności realizowana jest w świecie wirtualnym, bez możliwości bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem banku.

Pod względem formalnym kredyty internetowe niczym nie różnią od produktów nabywanych w placówkach stacjonarnych.

Pierwszym krokiem jest poprawne wypełnienie wniosku kredytowego i odesłanie za pośrednictwem Internetu do instytucji pożyczkowej. Po wstępnej weryfikacji wniosku przedstawiciel banku kontaktuje się z wnioskodawcą w celu doprecyzowania warunków kredytu.

Ostatnim etapem jest podpisanie umowy kredytowej – można tego dokonać w wybranym oddziale banku, po wcześniejszym ustaleniu wizyty. Pieniądze są przelewane na wskazane przez kredytobiorcę konto bankowe.

Pod względem formalnym kredyt online nie różni się niczym od standardowej pożyczki udzielanej bezpośrednio w placówce bankowej. Kredytobiorca zobligowany jest do terminowej spłaty rat, zgodnie z otrzymanym harmonogramem.

Należy pamiętać, że rata kredytu zawiera część kapitału wraz z naliczonymi odsetkami. Wysokość raty w dużej mierze zależy od wysokości rocznej stopy oprocentowania oraz czasu trwania kredytu. Kredytobiorca może także skorzystać z pakietu ubezpieczeniowego, który gwarantuje ochronę w przypadku pojawienia się nieprzewidzianych sytuacji losowych, m.in. utraty pracy, długotrwałej choroby lub śmierci.

Polecane  Kredyt gotówkowy – kiedy warto go zaciągnąć?