Czy zaciągać kredyty gotówkowe?

Realizacja marzeń jest łatwiejsza, gdy posiadamy odpowiednie zasoby finansowe mogące nam w tym pomóc. Ich zebranie nie zawsze jest proste, pomoc ze strony banku może jednak ułatwić nam ich uzyskanie.

Czas na kredyt

Nie każdy, kto słyszy o kredytach gotówkowych, jest natychmiast ich entuzjastą. Ta forma bankowego wsparcia, choć popularna, budzi pewne wątpliwości. Niektóre są uzasadnione, jeśli bowiem nie jesteśmy pewni, czy uda się nam spłacić kredyt gotówkowy w terminie, zasadne jest też poddawanie w wątpliwość samego sensu jego zaciągania. Wiele obaw wynika jednak przede wszystkim z niewiedzy. Te powinny być rozwiewane, a osoby, które się z nimi zmagają – w mądry sposób uspokajane.

Na co brać kredyt?

Teoretycznie, kredyty gotówkowe możemy dziś brać na każdy cel, banki nie dokonują bowiem podziału naszych potrzeb na te, które są w większym lub w mniejszym stopniu uzasadnione. Nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że sami powinniśmy wykazywać się pewną ostrożnością w tym zakresie. Jak wiadomo, bankowi nie oddaje się wyłącznie pożyczonej przez nas kwoty. Konieczne jest również zapłacenie odsetek, prowizji, a przy większych kredytach także kosztów dodatkowych związanych choćby z ich ubezpieczeniem. Jeśli więc decydujemy się na skorzystanie z takiego rozwiązania, powinniśmy mieć pewność, że jest ono zasadne. Tu najlepiej sprawdza się zasada mówiąca o tym, aby dać sobie 24 godziny na refleksję. Pozwoli nam to zastanowić się nad tym, jakie są nasze rzeczywiste potrzeby, czego spodziewamy się po kredycie, który planujemy zaciągnąć i dlaczego wsparcie z banku jest dla nas tak ważne. Jeśli po tym czasie nadal jesteśmy przekonani, że kredyt gotówkowy to dobra opcja, nie powinniśmy mieć już żadnych oporów przed jego zaciągnięciem.

Polecane  Konsolidacja kredytu gotówkowego – o co w tym chodzi?

Gdzie po kredyt?

Ostatnia, choć wcale nie najmniej istotna kwestia, dotyczy tego, gdzie szukać wsparcia. Warto pamiętać, że konkurencja na rynku bankowym nie jest mała, a co za tym idzie – nie powinniśmy ograniczać się jedynie do tej oferty, jaką przygotował dla nas nasz bank macierzysty.