Pieniądze - Finansowe koło ratunkowe

Nieplanowane wydatki pojawiają się najczęściej w najmniej oczekiwanych momentach, spadając niczym przysłowiowy grom z jasnego nieba.

W tej sytuacji z pomocą przychodzi kredyt gotówkowy, który można otrzymać nawet w ciągu kwadransa.

Szybko, bezpiecznie, komfortowo

Kredyt gotówkowy to produkt finansowy o charakterze pożyczkowym, adresowana dla osób fizycznych. Pożyczkę może otrzymać każdy, kto posiada stałe źródło dochodów.
W tym momencie warto podkreślić, że kredyt gotówkowy mogą otrzymać również osoby uzyskujące dochody z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, gospodarstwa rolnego, umów cywilnych czy najmu. Respektowane są ponadto dochody z zagranicy.

Z myślą o komforcie i wygodzie potencjalnych kredytobiorców, formalności związane z uzyskaniem kredytu gotówkowego zostały ograniczone do niezbędnego minimum – w większości wystarczy poprawnie wypełniony wniosek kredytowy, dokument potwierdzający tożsamość potencjalnego kredytobiorcy oraz oświadczenie o dochodach. Zasadniczo nie ma konieczności dostarczania zaświadczenia z zakładu pracy, nie mniej jednak należy pamiętać, że bank ma prawo zweryfikować informacje złożone przez osobę wnioskującą o kredyt gotówkowy, poprzez kontakt banku z zakładem pracy. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą czy też uzyskujących dochody z gospodarstwa rolnego, wskazane jest posiadanie dokumentów, które potwierdzą, że dana osoba nie zalega z obowiązkowymi płatnościami.

Rata na miarę szyta

Zaletą kredytu gotówkowego są również elastyczne raty, których wysokość można dopasować do możliwości finansowych pożyczkobiorcy. Co ważniejsze, pożyczkobiorca ma także możliwość wskazania dnia spłaty. Przyznać należy, że rozwiązanie to w znaczny sposób ułatwia terminową spłatę zadłużenia.

Polecane  Jak sfinansować wakacje marzeń?

Godny podkreślenia jest również fakt, że w przypadku terminowej spłaty kredytu gotówkowego, istnieje możliwość zaciągnięcia kolejnej pożyczki, nierzadko na preferencyjnych warunkach. Warto dodać, że uzyskanie kolejnej pożyczki jest zdecydowanie łatwiejsze – w większości przypadków wnioski są rozpatrywane nawet w ciągu kwadransa, a pozyska w ramach pożyczki środki mogą być przekazane na wskazany przez kredytobiorcę rachunek bankowy lub wypłacone bezpośrednio w oddziale banku.