Jak sfinansować wakacje marzeń?

Wakacyjny wyjazd zazwyczaj wiąże się z wydatkiem, często niemałym. Wiele osób rezygnuje z wypoczynku ze względu na ograniczenia domowego budżetu, poszukując alternatywnych rozwiązań w postaci wizyty u znajomych czy rodziny.

Warto jednak pamiętać, że w tej sytuacji z pomocą przychodzi kredyt gotówkowy, który można przeznaczyć na dowolny cel.

Elastyczna i wygodna rata

Uzyskanie kredytu gotówkowego, wbrew pozorom, nie jest trudne – zakładając oczywiście, że kredytobiorca posiada stałe źródło dochodu oraz zdolność kredytową.
Pierwszym krokiem, który pozwala zrealizować marzenia o wakacyjnych wojażach, jest poprawne wypełnienie wniosku kredytowego – można to zrobić za pomocą internetu, wysyłając zgłoszenie bezpośrednio do banku.

Przyznać należy, że jest to działanie komfortowe i wygodne, wniosek kredytowy można złożyć bez wychodzenia z domu. Bardzo ważną kwestią są informacje dotyczące uzyskiwanych dochodów oraz miejsca zatrudnienia – w przypadku kredytu gotówkowego zazwyczaj nie ma konieczności dostarczania do oddziału banku zaświadczenia o dochodach, nie mniej jednak bank ma prawo zweryfikować przedłożone przez potencjalnego kredytobiorcę informacje, kontaktując się bezpośrednio z pracodawcą.

Nie tylko umowa o pracę

Większość osób ubiegających się o kredyt gotówkowy uzyskuje dochody z tytułu umowy o pracę, warto jednak pamiętać, że w przypadku kredytu gotówkowego respektowane są także alternatywne źródła dochodu. Inaczej rzecz ujmując, o pożyczkę mogą wnioskować także osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnych, prowadzące działalność gospodarczą, gospodarstwo rolne, uzyskujące dochody z tytułu najmu itp. Praktycznie każdy pożyczkobiorca traktowany jest indywidualnie, co w znaczny sposób zwiększa szansę na pozytywną decyzję kredytową.

Polecane  Czym jest wiarygodność kredytowa? Co na nią wpływa?

Godny podkreślenia jest także fakt, że w większości przypadków finalizacja kredytu gotówkowego następuje w ciągu jednego dnia, a pieniądze – zgodnie z sugestią kredytobiorcy – są przelewane na wskazane przez pożyczkobiorcę konto bankowe lub wypłacane bezpośrednio w oddziale banku.