Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to najczęściej zaciągany rodzaj kredytu. Udzielany jest niemal wszystkim, choć oczywiście nie wszyscy mogą dostać tyle ile by chcieli – kwota kredytu uzależniona jest od możliwości spłaty konkretnej osoby, a te z kolei od czyichś zarobków i zobowiązań, które już nad danym człowiekiem ciążą. Jeśli jednak chcemy ubiegać się o kredyt gotówkowy, a wiemy, że raczej zostanie nam udzielony, powinniśmy się skupić głównie na wyborze odpowiedniej oferty. Każdy chyba zdaje sobie sprawę, że oferty poszczególnych banków są zróżnicowane – a jeśli chcemy zapłacić mniej, musimy wybrać najlepszą z opcji. Jak się za to zabrać?

Znajomi, internauci, rankingi

Szukając najlepszych możliwości, powinniśmy oczywiście zapytać tych, którzy na pewno nas nie okłamią – a zatem bliskie osoby, które już miały okazję zaciągnąć kredyt w banku. Dzięki temu będziemy lepiej znać sytuację. Nie oznacza to jednak, że oferta, która kiedyś była atrakcyjna jest taka nadal. Dlatego warto sprawdzać na bieżąco rankingi kredytów zamieszczane w internecie – które są zresztą stale aktualizowane. Porównuje się tak kilka podstawowych rzeczy i można na przykład sprawdzić jaki kredyt jest w danej chwili najtańszy. Później warto jeszcze sprawdzić opinie internautów o danym banku i oczywiście dokładnie przeczytać regulamin oraz umowę. Wszystko to powinno nam jednak dać bezpieczny ogląd najlepszego kredytu.

Polecane  Historia kredytowa - czym jest, jak jest oceniana, dlaczego warto ją mieć?

Na co zwracać uwagę?

Najistotniejsze rzeczy to oczywiście całkowite koszty kredytu, dostępność pożyczki w interesującej nas kwocie, czas na jaki możemy pożyczyć pieniądze, a także zasady jego udzielania. Sprawdzamy więc wysokość oprocentowania, wysokość prowizji i to, czy na przykład kredyt będzie obowiązkowo ubezpieczony. Sprawdzamy też czy będziemy potrzebowali zaświadczeń, poręczeń itd. Jakkolwiek zaświadczenia o zarobkach często są potrzebne, tak poręczenia spotyka się rzadziej – raczej przy większych kwotach. Mając te wszystkie informacje możemy zdecydować się na jakiś konkretny kredyt gotówkowy – zapewne trafimy dobrze. Dołożyliśmy przecież wszelkich starań, żeby tak właśnie było.