Jak wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to obecnie najpopularniejsza usługa proponowana przez banki. Szacuje się, że nawet osiemdziesiąt procent posiadaczy kont bankowych, korzystało lub planuje skorzystać z możliwości podjęcia takiego zobowiązania. Tym bardziej że aby wziąć kredyt, nie trzeba spełniać szczególnie wygórowanych warunków.

Kredyt gotówkowy (np. https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/ )może wziąć praktycznie każda pełnoletnia osoba, która jest obywatelem Polski.

Aby bank go nam przyznał, musimy zgromadzić jednak odpowiednie dokumenty

Przede wszystkim powinniśmy posiadać dowód tożsamości i ewentualnie jeszcze jeden dokument zawierający PESEL. Może być to paszport lub prawo jazdy. Oprócz tego musimy jeszcze udowodnić przedstawicielowi banku, że posiadamy źródło zarobkowania, które pozwoli nam zwrócić pożyczone pieniądze, w terminie i bez konieczności windykowania naszej osoby przez bank. Takim dokumentem może być zaświadczenie o zarobkach, które otrzymamy w miejscu pracy, pod warunkiem, że posiadamy umowę z danym pracodawcą. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, to możemy przedstawić odpowiednie dokumenty, potwierdzające istnienie firmy, a także rozliczenie finansowe z ostatnich lat i miesięcy. W takim wypadku niezbędne też będzie zaświadczenie z urzędu skarbowego oraz zakładu ubezpieczeń społecznych, że nie zalegamy w tych instytucjach z podatkami oraz składkami.

Bank może nam odmówić udzielenia kredytu w kilku przypadkach

Jeżeli nie wywiązywaliśmy się w przeszłości z obowiązku spłaty naszych zobowiązań. Jeśli mieliśmy kiedyś problem ze spłatą długów lub wręcz unikaliśmy ich spłacenia, a instytucja, od której pożyczyliśmy pieniądze, wpisała nas na listę nierzetelnych dłużników, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że bank nie udzieli nam pożyczki. Innym powodem jest niewystarczające zabezpieczenie, jakie przedstawiliśmy do banku. Ten może stwierdzić, że nasze dochody nie są wystarczające na spłatę zobowiązania, które planujemy zaciągnąć. W takim wypadku bank może zaproponować nam kredyt gotówkowy w mniejszym wymiarze lub w ogóle odmówić udzielenia pożyczki.

Polecane  Chwilówki – podstawowe koszty kredytu