Jak zaoszczędzić na kredycie gotówkowym

Bez cienia wątpliwości to właśnie kredyt gotówkowy jest jednym z wygodniejszych produktów kredytowych. W pierwszej kolejności ze względu na stosunkowo niski poziom formalności związanych z udzieleniem kredytu, oraz krótki czas, który dzieli moment złożenia wniosku kredytowego od faktycznego otrzymania środków.

Inna, niezmiernie istotną cechą, którą posiadają tego rodzaju kredyty, jest oczywiście to, że środki, które zostaną przyznane w ten sposób, można przeznaczyć praktycznie na dowolnie wybrany przez siebie cel. Pomimo swojej wygody, może być to jednak produkt dosyć kosztowny, tak więc należy zwrócić uwagę na koszty, związane z kredytem gotówkowym, dzięki czemu można będzie uniknąć wielu typowych dodatkowych kosztów.

Po pierwsze jest to oczywiście informacja odnośnie rzeczywistych kosztów kredytowania. Informacje tego typu banki prezentują na dwa sposoby. Po pierwsze jest to poziom rzeczywistej stopy rocznej oprocentowania kredytu, gdzie wliczone zostają wszystkie koszty związane z kredytem gotówkowym.

Po drugie będzie to tak zwany przykład reprezentatywny, gdzie na przykładzie konkretnego kredytu, udzielanego na ściśle określony czas, sprawdzić można rzeczywistą wysokość rat kredytowych, co przemawiać może do wyobraźni o wiele lepiej niż dane odnośnie tego jak wysoko oprocentowany jest kredyt gotówkowy. Warto także zwrócić szczególną uwagę na koszty związane z ubezpieczeniem kredytu gotówkowego. Coraz częściej nawet w przypadku kredytów na stosunkowo niskie kwoty, spotkać można się z ofertą zastosowania specjalnego ubezpieczenia.

W założeniu mają one zmniejszać ryzyko kredytodawcy, ale nie zawsze. Niekiedy banki oferują przy okazji kredytów dosyć skomplikowane produkty ubezpieczeniowe, które mogą okazać się po prostu nadmiarowe. Dlatego zawsze warto sprawdzić w jaki sposób ubezpieczony jest kredyt gotówkowy oraz czy faktycznie w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów z płynną spłatą kolejnych rat kredytowych, będziemy mogli skorzystać z ubezpieczenia kredytu gotówkowego.

Polecane  Oferta kredytów online – dużo propozycji