Jak złożyć wniosek o kredyt internetowy

Wniosek o kredyt internetowy złożyć można na kilka różnych sposobów. Wiele zależy tutaj nie tylko od banku, w którym chcemy taki wniosek składać, ale także i od rodzaju kredytu, który będziemy chcieli w taki sposób uzyskać.

Inaczej wyglądać może procedura jeśli ubiegamy się o stosunkowo prosty kredyt przez Internet, w postaci kredytu gotówkowego, a już zupełnie inaczej w przypadku gdy chcemy w ten sposób skorzystać z kredytu hipotecznego czy innej, bardziej skomplikowanej formy kredytowania.

W praktyce wyróżnia się dwa podstawowe sposoby udzielania kredytu w ten sposób. Po pierwsze, wniosek o kredyt przez Internet można złożyć po prostu z poziomu aplikacji bankowej, czyli podczas normalnego korzystania z systemu bankowości internetowej. Jest to nieco uproszczona wersja, przewidziana oczywiście dla dotychczasowych klientów banku.

Nie ma wtedy konieczności przeprowadzania dodatkowej weryfikacji danych osobowych klienta, który ubiega się o kredyt bankowy, a sama procedura może być nieco uproszczona. Bank ma wszak dostęp do historii rachunku bankowego kredytobiorcy, tak więc o wiele łatwiej ocenić może faktyczną zdolność kredytową.

Innym, stosowanym na szerszą skalę rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnego wniosku formularza, w którym podajemy swoje podstawowe dane oraz oczywiście informacje o wysokości kredytu, który będzie nas interesować. Jest to pierwszy krok na drodze do uzyskania kredytu bankowego.

Formularze tego typu mogą różnić się w zależności od typu kredytu, ale także i samego podejścia danego banku. Niekiedy, żeby uzyskać kredyt przez Internet podajemy tylko podstawowe dane kontaktowe a dalsza procedura przeprowadzana jest dopiero po tym gdy z potencjalnym kredytobiorcą skontaktuje się pracownik banku.

Polecane  Zimowe wyprzedaże – kupuj na raty

W innych bankach formularz może być o wiele bardziej rozbudowany, ale praktycznie cały proces udzielenia kredytu, nawet wliczając w to weryfikację tożsamości kredytobiorcy, przeprowadzany jest już za pośrednictwem sieci Internet, często jeszcze tego samego dnia, w którym złożony zostanie wniosek kredytowy.