Kiedy sięgnąć po pożyczkę gotówkową w banku?

Od czasu pojawienia się parabanków, ten rodzaj instytucji jest przeważnie kojarzony z szybkimi pożyczkami gotówkowymi, a same banki w oczach wielu konsumentów są miejscem, gdzie udajemy się po bardziej poważne produkty finansowe, takie jak kredyty na samochód czy na kredyty hipoteczne na zakup bądź budowę domu. Po części jest to nawet prawidłowe pojmowanie sprawy, ale nie do końca, ponieważ pożyczka gotówkowa jest jak najbardziej dostępna także w banku i często jest nieporównanie korzystniejsza od tej w parabanku.

Droga po pożyczkę gotówkową w banku

Pożyczka gotówkowa w banku stała się mniej popularna ze względu na kampanie reklamowa parabanków, które rozgłaszały, że ich pożyczki są szybkie i łatwe, a pożyczki w banku to droga przez rękę oraz konieczność załatwienia wielu formalności. W rzeczywistości mięliśmy tutaj do czynienia po prostu z działaniem marketingowy, czyli z sytuacją, w której następuje bardzo mocne przerysowanie rzeczywistości.

Jak to wygląda naprawdę? W praktyce faktycznie banki domagają się znacznie większej ilości zabezpieczeń od innych podmiotów oferujących takie produkty. Mowa tutaj przede wszystkim o:

  • Sprawdzeniu w Biurze Informacji Kredytowej;
  • Sprawdzeniu w Krajowym Rejestrze Długów;
  • Sprawdzeniu w systemach wymiany informacji bankowej;
  • Dokonaniu dokładnej analizy kredytowej;
  • Wykonaniu obowiązków z zakresu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy;
  • Ustanowieniu poręczycieli.

Lista może być dłuższa, ale jeśli się jej przyjrzeć, nie ma na niej nic strasznego.

Polecane  Jak się ratować przed spiralą zadłużenia?

Pożyczka gotówkowa w parabanku czy w banku?

W związku z powyższym trzeba sobie powiedzieć, że jeśli tylko mamy możliwość sięgnięcia po taka pożyczkę w banku, powinniśmy to zrobić. Parabanki chętnie udzielą pożyczki każdemu, zawsze i wszędzie, ale koszt takiej pożyczki bywa ogromny. Banki są ostrożniejsze i wymagają, by ktoś nie był dłużkiem niespłacającym zobowiązań, miał dobrą historię kredytową oraz, często, by miał poręczycieli. Spełnienie tych warunków oznacza wypłacenie pożyczki na zdecydowanie lepszych warunkach.