Jak wybrać właściwy kredyt?

Kredyt konsolidacyjny to stosunkowo nowe narzędzie, które zostało nam udostępnione przez banki. Wielu klientów nie wie jeszcze jak z niego właściwie korzystać, a co niektórzy nie wiedzą, czym jest w ogóle kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny to w dużym skrócie możliwość zamiany naszych zobowiązań, które mamy w różnych bankach w jeden kredyt. Dostępność pożyczek i kredytów doprowadziła bowiem do sytuacji, że wielu z nas podpisuje zobowiązania w kilku różnych placówkach. Połączyć w jeden kredyt można praktycznie każde zobowiązanie.

Od zwykłych kredytów gotówkowych, mieszkaniowych, czy też samochodowych

Po spłatę karty kredytowej. Rozwiązanie takie jest przede wszystkim wygodniejsze. Nie musimy już pamiętać o kilku terminach spłat ani wykonywać wielu przelewów. Wszystkie nasze zobowiązania, regulujemy w jednym miejscu i czasie. Dodatkowo konsolidacja kredytów spowoduje, że nasza miesięczna rata zostanie zmniejszona. To rozwiązanie korzystne dla wszystkich klientów, którzy wpadli w pułapkę kredytową. Ich suma comiesięcznych zobowiązań zaczyna przekraczać możliwości zarabiania pieniędzy. Bank, w którym zdecydujemy się zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, może nawet zaoferować nam oprocentowanie o jeden lub dwa punkty procentowe niżej.

Musimy mieć jednak pełną świadomość, że kredyt konsolidacyjny nie jest rozwiązaniem tańszym

Nie uciekniemy od naszych zobowiązań i żaden bank nie zdecyduje się umorzyć długów. Spłacić będziemy musieli wszystkie kredyty, które weszły do konsolidacji. Bank oferując nam pomoc w wysokości niższej raty, jednocześnie wydłuży okres spłaty kredytu. Tym samym najpewniej, finalnie zapłacimy nieco więcej, niż gdybyśmy spłacali każdy kredyt osobno.

Polecane  Zakup mebli na raty – co warto wiedzieć?

Dlatego kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem kierowanym raczej do tych osób, które zaczynają mieć problemy ze spłatą swoich dotychczasowych zobowiązań, a suma ich kredytów powoli zaczyna przekraczać ich możliwości finansowe. W takim wypadku kredyt konsolidacyjny ratuje nas przed bankructwem i ponoszeniem jeszcze większych kosztów, które niechybnie zostaną nam przypisane, kiedy przestaniemy spłacać swoje pożyczki.