Kredyt bankowy przez Internet
House photo created by senivpetro - www.freepik.com

Banki na wiele różnych sposobów zachęcają swoich klientów do korzystania z bankowości internetowej. W odniesieniu do kredytów jest to często zmniejszenie kosztów, które w związku z kredytem ponosić będzie kredytobiorca. Może być to niższa marża czy też niższe oprocentowanie kredytu bankowego, o który wystąpimy przez Internet.

Są to zniżki odczuwalne już przy niewielkich kredytach gotówkowych, a tym bardziej przy większych kredytach hipotecznych, więc warto jest z takiej opcji skorzystać. Jednocześnie należy pamiętać, że złożenie wniosku kredytowego przez Internet może być równoznaczne ze złożeniem standardowego wniosku kredytowego, co daje bankowi uprawnienia do weryfikacji klienta chociażby w systemie BIK.

Powinniśmy tutaj dodać, że duża liczba takich zapytań w krótkim czasie może negatywnie wpłynąć na ocenę banku odnośnie udzielenia kredytu, tak więc powinniśmy składać rozsądną liczbę takich wniosków, tylko i wyłącznie w sytuacji gdy faktycznie kredyt przez Internet nas interesuje.

Istnieją dwie najpopularniejsze formy składania wniosków o kredyt właśnie za pośrednictwem sieci. Po pierwsze są to specjalne strony internetowe przygotowywane przez bank, na których złożyć można wniosek na określony typ kredytu. Takich dedykowanych witryn może być nawet kilka w zależności od oferty banku dostępnej przez Internet. Forma ta bywa często wykorzystywana przez różnego rodzaju serwisy porównujące aktualne kredyty bankowe.

Jest to idealny sposób dla banków na pozyskanie nowych klientów, którzy mogą taki wniosek złożyć, nawet jeśli nigdy nie korzystali z usług danego banku. Inną popularną formą jest już opcja kierowana do aktualnych klientów danego banku, którzy mają co najmniej kilka możliwości korzystania z usług bankowości internetowej. Popularny kredyt przez Internet w takiej sytuacji dostępny jest po prostu z poziomu bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się do swojego konta bankowego można wystąpić z wnioskiem o kredyt z taką samą łatwością, z którą zakłada się nową lokatę bankową. Także ocena zdolności aktualnego klienta banku może być o wiele szybsza.

Polecane  Czy warto wziąć kredyt gotówkowy?