Każdy bank ma swoje kredyty online

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że kredyty online nie oznaczają wcale możliwości uzyskania kredytowania na samochód czy dodatkowych pieniędzy potrzebnych na wyjazd wakacyjny w Internecie.

Cały czas jeszcze analiza wniosku kredytowego jest zbyt skomplikowaną i co znacznie ważniejsze, zbyt poważną sprawą, by można było wszystko załatwiać w sposób zupełnie zdalny. Nie zmienia to jednak w niczym faktu, iż narzędzia online są bardzo wygodne i są nam w stanie wyraźnie pomóc w ubieganiu się o kredyt.

Każdy bank ma swoje kredyty online

Każdy bank ma obecnie przygotowaną jakąś ofertę kredytów online. Czasami w ten sposób można złożyć wniosek o dowolny kredyt, a czasami dotyczy to tylko określonej części całej oferty. Najczęściej za pomocą narzędzi internetowych można starać się o proste kredyty gotówkowe, których okres kredytowania i suma wypłaconych pieniędzy nie będzie zbyt duża. Różnice pomiędzy poziomem zaawansowania poszczególnych ofert są bardzo duże.

Najmniej rozwinięte kredyty online oferują tylko możliwość zaznaczenia podstawowych danych kredytu, po czym do takiego formularza dostęp uzyskuje przedstawiciel handlowy banku i rozpoczyna procedurę kontaktu z klientem. Wniosek jest złożony w momencie, kiedy konsultant dogada się z klientem, zaprosi go do banku oraz uzyska od niego podpisany dokument.

Druga, bardziej zaawansowana opcja opiera się na wniosku elektronicznym, czyli pełnoprawnym wniosku z wszystkimi niezbędnymi informacjami

Taki wniosek jest potwierdzony poprzez wykonanie przelewu dla banku na wskazany rachunek, co daje bankowi pewność, że klient jest tym, za kogo się podaje. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że procedura analizy zdolności kredytowej może się rozpocząć już w momencie wypełnienia deklaracji w Internecie. Bank potrzebuje odpowiednich oświadczeń klienta, by możliwe było sprawdzenie go w odpowiednich bazach, na przykład w Biurze Informacji Kredytowej. Zaawansowana forma wniosku online jest wystarczająca, by uznać zgodę na sprawdzanie baz za obecną.

Polecane  Kredyt na dowolny cel