Kredyt gotówkowy – czy trudno go dostać?

Istnieją różne rodzaje kredytu – wszystkie są również udoskonalane, żeby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby współczesnych klientów. Konkurencja jest bowiem duża, więc każdy bank chce dysponować możliwie jak najlepszą ofertą kredytową. Mimo jednak, że liczba oferowanych typów pożyczek jest naprawdę bardzo duża, najczęściej decydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego.

To kredyt, który umożliwia otrzymanie pieniędzy na dowolny cel – nawet jeśli bank pyta (co robi rzadko), na co chcemy je przeznaczyć, nie ma to wpływu na pozytywną odpowiedź kredytową. W związku jednak z bardzo dużym zainteresowaniem tym typem kredytu, wiele osób zastanawia się czy jest on trudny do otrzymania. Wyjaśniamy więc, czy trudno go dostać!

Dokładne zasady otrzymania kredytu gotówkowego w konkretnym banku opisane są zawsze w jego regulaminie

Zasady te mogą się nieco różnić od siebie, dlatego też mówi się, że w niektórych bankach zaciąganie pożyczki jest korzystniejsze niż w innych. Stąd też tworzy się różnorakie rankingi – na bieżąco zresztą aktualizowane – by wszyscy zainteresowani mogli sprawdzić, jaki aktualnie kredyt i w jakim banku jest najkorzystniejszy. Istnieje jednak szereg zasad, które odnoszą się do każdej tego typu instytucji. I warto je znać!

Polecane  Szybka pożyczka gotówkowa

Najważniejsza sprawa to odpowiednia zdolność i wiarygodność kredytowa. Jeśli ktoś ma jakieś długi, albo bardzo długo zwlekał ze spłatą rat przy jakimś innym kredycie, jego historia kredytowa jest na tyle negatywna, że raczej nie dostanie pożyczki.

Nie jest bowiem dla potencjalnego pożyczkodawcy wiarygodną osobą

Dla lepszej wiarygodności musimy również mieć jakieś źródła dochodu – inaczej bank może stwierdzić, iż ciężko oczekiwać od nas spłaty zobowiązania. Bani tymczasem nie pożyczają pieniędzy z dobrego serca, lecz by jednocześnie pomóc, ale i osiągnąć zysk. Zależy im na tym, by zobowiązanie zostało spłacone.

Kolejna sprawa to również zebranie wszystkich dokumentów – chociaż obecnie zaciąganie kredytu tego typu jest prostsze niż kiedykolwiek, bo wniosek kredytowy możemy wypełnić nawet przez internet.