Kredyt gotówkowy – czym jest i czy warto go zaciągnąć?

Czasem każdemu człowiekowi przydać się może dodatkowa gotówka – w końcu każdy ma swoje wydatki, które często mogą pojawić się niespodziewanie, a pensja nie zawsze stwarza możliwość ich pokrycia.

Wiele osób woli zatem zaciągnąć kredyt, niż pieczołowicie odkładać jakąś sumkę. Inni obawiają się zobowiązań finansowych zaciąganych w bankach. Kto ma rację? Na jakich zasadach udziela się kredytu gotówkowego?

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to szansa na dodatkową gotówkę dla niemal wszystkich, którzy jej potrzebują i niemal zawsze. Skąd ograniczenia? Wiadomo, że banki muszą zweryfikować możliwości spłaty danej sumy przez danego klienta oraz wprowadzają ograniczenia wiekowe czy konieczność pokazania zaświadczenia o dochodach – muszą być pewne, że kredyt zaciąga osoba uprawniona, która ma możliwości żeby spłacić zobowiązanie.

Dla kogo przeznaczony jest kredyt?

Kredyt gotówkowy jest chyba najprostszy do zaciągnięcia – i nie trzeba wcale opowiadać pracownikom banku, na co chce się przeznaczyć pieniądze. Gotówka jest często potrzebna na naprawę jakichś urządzeń, sfinansowanie chrzcin czy komunii, wesela, czy jakiejś innej uroczystości, albo nawet na wyjazd na wakacje. Klienci podają, że o wiele łatwiej jest spłacać zobowiązanie, niż oszczędzać. Spłata jest bowiem konieczna i trzeba na nią przeznaczyć pieniądze, a z oszczędzaniem wiadomo jak jest – kiedy nikt nie naciska zawsze znajdzie się coś, na co trzeba wydać fundusze i nic się nie oszczędzi. Z kredytu można sfinansować cokolwiek chcemy!

Polecane  Bierzemy kredyt gotówkowy

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Kiedyś zaciągnięcie kredytu wiązało się z koniecznością udania się do wybranego banku osobiście – dzisiaj wystarczy wypełnić przez internet odpowiedni wniosek i czekać na telefon od konsultanta. Można z nim uzgodnić wszystkie szczegóły umowy, w tym wysokość rat, uwzględniając swoje własne możliwości. Pieniądze przyjdą przekazem pocztowym, albo przelewem. Można też oczywiście przyjść do oddziału i otrzymać pieniądze do ręki. Czy więc warto? Oczywiście! To najszybszy i najbezpieczniejszy sposób otrzymania dodatkowej gotówki na dowolne cele.
Więcej na stronie https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/