Istnieją różne rodzaje kredytów – a wciąż powstają nowe oferty, jeszcze lepiej dostosowane do potrzeb kolejnych grup klientów. Wszystko dlatego, że ciężko jest obecnie znaleźć osobę, która nie miałaby nigdy żadnego kredytu, niczego już nie spłaciła, albo nie planowała zaciągnąć pożyczki.

W tej chwili jest to wygodny sposób finansowania swoich potrzeb, realizacji marzeń czy wcześniejszego kupienia czegoś, na co trzeba byłoby długo czekać i zbierać pieniądze. Najpopularniejszy jest kredyt gotówkowy. Kiedy warto się na nieco zdecydować?

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy (https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy,1.html )to rodzaj kredytu, który w całości wypłacany jest w gotówce. Jest to jego cecha charakterystyczna, odróżniająca go od innych kredytów, które służą finansowaniu na przykład zakupu auta – i są płacone konkretnym właścicielom, a nie kredytobiorcy. W tym wypadku kredyt może być przeznaczony na dowolną rzecz – banki nawet często nie pytają na co pójdą pieniądze, gdyż jest to sprawa konkretnych osób. Liczy się tylko to, żeby kredyt został spłacony – oczywiście, wraz ze stosownym oprocentowaniem, które stanowi zysk banku i którego konkretna wysokość uzależniona jest od tego na jak długi czas kredyt jest zaciągany i w ilu ratach zostanie spłacony.

Kiedy warto zaciągnąć kredyt?

Kredyt gotówkowy jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają wiele potrzeb – choćby i drobnych. Dzięki niemu są w stanie przeznaczyć część na wycieczkę zagraniczną, część na zakup prezentu na komunię dla wnuczki czy siostrzeńca, a resztę na przykład na nowy stół do pokoju. To wiele potrzeb, które ciężko niektórym sfinansować z własnych oszczędności, natychmiast. Można zatem najpierw dokonać stosownych napraw czy zakupów, a dopiero później – zamiast oszczędzania – spłacać kredyt. Jest to jednak rozwiązanie dla tych, którym sytuacja finansowa pozwala na zaciągniecie pożyczki. W przeciwnym wypadku można wpaść w tarapaty finansowe – kupując na kredyt rzeczy nie do końca potrzebne, a później nie mając na ważniejsze opłaty. Na szczęście opcje kredytowe są dostosowane do potrzeb i możliwości pożyczkobiorców – w solidnym banku nikt nie udzieli pożyczki osobie, która może mieć problem z jej spłatą, a raty są wygodnie rozłożone, by można było je spłacać bez uszczerbku dla codziennych wydatków.

Polecane  Jak wybrać idealny kredyt gotówkowy?