Kredyt gotówkowy – w jaki sposób go zaciągnąć?

Kredyt gotówkowy to niezwykle wygodny sposób na zyskanie dodatkowych funduszy – które mogą się przydać na sfinansowanie marzeń, realizację planów czy opłacenie codziennych potrzeb, jak na przykład naprawa samochodu czy wymiana pralki na nową. Nie wszyscy jednak wiedzą jak bardzo technologia zmieniła również świat bankowości – sprawiając, że zaciąganie kredytu gotówkowego jest obecnie jeszcze prostsze niż kiedykolwiek wcześniej!

Kredyt gotówkowy kiedyś musiał być zaciągany osobiście, w stacjonarnym oddziale banku. Wiązało się to z koniecznością podróży do niego – a przecież nie wszyscy mają na to obecnie czas. Tym bardziej, że dawniej do zaciągnięcia nawet niewielkiego kredytu trzeba było wypełnić stosy formalności. Trudno też było decydować się na możliwie najlepszą na rynku ofertę, kiedy dotarcie do informacji o niej wcale nie było takie proste. W dodatku wybierano zwykle bank, który mieścił się możliwie jak najbliżej.

Dobre rozeznanie w ofertach to podstawa

Obecnie – dzięki temu, że istnieje internet i że tak wiele ludzi ma do niego dostęp – możliwe jest dotarcie do wszystkich niezbędnych informacji i porównanie poszczególnych ofert. Istnieją nawet specjalne strony z przygotowanymi zestawieniami, gdzie można sprawdzić która z nich jest najlepsza – na przykład w której oprocentowanie kredytu jest najniższe. W dodatku dostęp do Internetu umożliwił jeszcze jedno – zaciąganie kredytu właśnie online!

Polecane  Kredyt gotówkowy – wniosek i ubezpieczenie

Różne drogi do otrzymania kredytu

W tej chwili chętni mogą oczywiście udać się do stacjonarnego oddziału banku, by tam omówić wszystkie szczegóły kredytu. Nie trzeba tego jednak wcale robić – wystarczy wypełnić wniosek online, a następnie czekać na telefon od konsultanta, z którym będzie można omówić wszystkie szczegóły, czyli wysokość kwoty, wysokość rat, ich liczbę, sposób płatności i tak dalej. To bardzo wygodne, bo o kredyt można wystąpić tak naprawdę w każdej dogodnej chwili – wniosek można wypełnić na urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu, a zatem równie dobrze w domu, co w pracy, na mieście, w podróży i tak dalej. Można też zadzwonić do konsultanta, by od razu wszystko omówić.
Co zyskujemy? Czas i wygodę! Potrzebna gotówka trafia do kredytobiorców szybko i w taki sposób, na jaki się zdecydują – a zatem przekazem pocztowym, do ręki, albo przez przelew na konto.