Kredyt gotówkowy – wniosek i ubezpieczenie

Wbrew pozorom już sam sposób złożenia wniosku o kredyt gotówkowy jest istotną kwestią. Po pierwsze należy unikać składania dużej liczby wniosków tego typu w krótkim czasie w różnych bankach.

Zwiększa to bowiem liczbę zapytań do systemu BIK, co może niekorzystnie przełożyć się na ocenę zdolności kredytowej klienta. Nie zawsze co prawda będzie wiązać się to z całkowitą odmową udzielenia kredytu przez bank, ale może zwiększyć jego koszty. Dobrym pomysłem jest natomiast złożenie wniosku kredytowego, za pośrednictwem sieci Internet.

W ten sposób wykorzystać można bankowy system informatyczny, dostępny w tym zakresie także dla osób, które do tej pory nie były klientami danego banku. Podstawową korzyścią jest tutaj zdecydowanie mniejszy koszt. W wielu bankach, koszty udzielenia kredytu zmniejszyć mogą się nawet o kilka procent, właśnie ze względu na złożenie wniosku za pośrednictwem sieci.

Nie zawsze oznaczać będzie to całkowity brak tradycyjnej obsługi wniosku kredytowego i w pewnych sytuacjach nadal konieczne będzie osobiste zgłoszenie się do placówki banku, ale w ten sposób i tak bank może w całkiem sporym stopniu zredukować koszty związane z obsługą kredytu gotówkowego.

Składając wniosek w ten sposób liczyć można także na nieco szybsze jego rozpatrzenie, często jeszcze tego samego dnia. Bardzo ważne są także wszelkiego rodzaju koszty związane z ubezpieczeniem. Z wyjątkiem bardzo niskich kwot, obecnie w większości banków kredyt gotówkowy zabezpieczany jest właśnie dodatkowym ubezpieczeniem.

Polecane  Bezpieczeństwo transakcji kartą kredytową – co powinieneś wiedzieć?

Tutaj przede wszystkim należy zwrócić uwagę na koszty ubezpieczenia oraz zakres oferowanej ochrony ubezpieczeniowej. Warto też pamiętać o tym, że można całkowicie zrezygnować z ubezpieczenia, ale liczyć trzeba się wtedy z tym, że kredyt gotówkowy będzie droższy lub też można zdecydować się na samodzielne znalezienie ubezpieczenia kredytu gotówkowego, w odpowiednim dla banku zakresie.

Przeważnie jednak najtańszą opcją będzie ta, która zostanie zaproponowana przez bank. Warto też pamiętać, że w przypadku uzyskania kredytu, można otrzymać dostęp do innych, promocyjnych produktów bankowych.