Kredyt na każdą kieszeń

W życiu zdarzają się sytuacje, których nijak nie można przewidzieć. Problem pojawia się przede wszystkim w sytuacji, gdy w gospodarstwie domowym nie oszczędności, czyli środków przeznaczonych na przysłowiową czarną godzinę.

W tej sytuacji z pomocą przychodzą kredyty bankowe – pozyskane w ten sposób środki można wydać na dowolny cel.

Formalności i spłata

W współczesnym świecie kredyt można uzyskać w bardzo krótkim czasie. Należy jednak pamiętać, że rozwiązanie to jest obwarowane określonymi warunkami, które należy spełnić.

Kwestią podstawową jest szeroko rozumiana zdolność kredytowa, potwierdzająca możliwość regulowania miesięcznych rat. W tym celu bank może poprosić o zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający regularne dochody. W przypadku kredytów o niższej wartości istnieje możliwość złożenia oświadczenia o dochodach, należy jednak pamiętać, że pracownik banku ma prawo dokonania weryfikacji złożonych przez potencjalnego kredytobiorcę informacji, czyli wykonanie telefonu do wskazanego miejsca pracy tudzież poproszenie o przedłożenie listy płac. Dla banku jest to zabezpieczenie spłaty.

Weryfikacja realizowana jest bardzo szybko, niekiedy trwa ona mniej niż godzinę.

Kolejnym krokiem jest określenie warunków kredytu oraz ustalenie ilości rat. Warto pamiętać, że kredytobiorca ma możliwość wskazania wnioskowanej kwoty kredytu, jak również czasu spłaty.

W ofercie banku znajdują się produkty z różną długością spłaty, dzięki czemu bez problemu można wybrać optymalną alternatywę.

W tym momencie należy jednak podkreślić, że wysokość odsetek naliczana jest w skali roku, a to w praktyce oznacza, że kredyt zaciągnięty na dwa lata będzie w sumie droższy niż pożyczka spłacona w ciągu roku czy sześciu miesięcy. Drugą stroną medalu jest jednak to, że dłuższy okres spłaty oznacza niższe raty, a tym samym mniejsze obciążenie domowego budżetu.

Polecane  Jak sfinansować wakacje marzeń?

Wybierając produkt finansowy należy w pierwszej kolejności przeanalizować indywidualne potrzeby i możliwości finansowe. Ważne jest przede wszystkim to, aby comiesięczna rata nie okazała się nadmiernym obciążeniem i nie nadwyrężała domowego budżetu.