Typowe kredyty

Coraz częściej można zobaczyć reklamy „kredytów online”. Nazwę tę należałoby jednak uznać za odrobinę wprowadzającą w błąd, ponieważ w niektórych wypadkach możliwe jest udzielenie całkowicie internetowego kredytu, ale to jest ograniczone raczej tylko do klientów banku, którzy chcą otworzyć na przykład limit w swoim rachunku. W przypadku klasycznych kredytów cały czas konieczne jest jeszcze wiele tradycyjnych działań, ale Internet jest w stanie zdecydowanie tutaj pomóc i ułatwić nam życie.

Karta kredytowa z Internetu

Na początku zaznaczmy jeszcze, że sprzedaż produktów bankowych przez Internet, także produktów kredytowych, jest jak najbardziej możliwa. Związane jest to po prostu z możliwością wykorzystania kurierów. Jako przykład można tutaj przywołać jeden z banków, który bardzo agresywnie sprzedaje przez Internet karty kredytowe. Wniosek składa się na stronie internetowej i po przelaniu symbolicznej złotówki na konto banku, jest on przetwarzany. Jeśli zostanie wydana pozytywna decyzja kredytowa, razem z kartą kredytową do domu klienta dociera kurier z plikiem papierów. Są to odpowiednie umowy, które klient musi podpisać i oddać kurierowi. Od tego momentu jego rachunek kredytowy jest w pełni aktywny i może z niego korzystać.

Typowe kredyty

Najczęściej jednak kredyty online to ułatwienie, ale nie aż tak duże. Przypadku klasycznego kredytu należy się przejść po bankach, poprosić o przygotowanie symulacji, następnie porównać sobie, która oferta wychodzi najlepiej. Jeśli mamy dostęp do Internetu, możemy zadziałać w sposób wygodniejszy, czyli od razu złożyć wniosek z użyciem strony internetowej. W ten sposób w momencie naszej pierwszej wizyty w banku konsultant będzie od razu znał nasza sytuację i będzie mógł nas powitać odpowiednimi wyliczeniami. Porównanie ofert w sposób wstępny mogliśmy oczywiście wykonać prędzej po prostu przeglądając strony internetowe banków.

Polecane  Czy warto brać kredyty gotówkowe przez Internet?

W ten sposób kredyty online nie są jeszcze w pełni online, ale element online już jak najbardziej działa i cały proces uzyskiwania kredytu stał się zdecydowanie łatwiejszy.