Kredyt przez internet: czy można go dostać?

Spraw, które załatwiamy przez internet jest coraz więcej. Osoby, które potrzebują dzisiaj dodatkowej gotówki nie muszą już udawać się do oddziału banku z wnioskiem o kredyt. Coraz więcej jest banków, które oferują kredyt przez internet.

Kredyt gotówkowy

Kredytem, który najczęściej banki oferują za pośrednictwem internetu jest kredyt gotówkowy. To kredyt, który cieszy się w polskich bankach bardzo dużym zainteresowaniem. Aby go otrzymać trzeba wykazać się jedynie odpowiednią zdolnością kredytową. W przypadku kredytu gotówkowego miesięczne wpływy na konto nie muszą być bardzo wysokie. Oczywiście w przypadku niskich dochodów suma przyznanego kredytu nie będzie mogła być wysoka. O kredyt gotówkowy mogą starać się osoby zatrudnione na umowę o pracę, otrzymujące emeryturę lub rentę.

O czym pamiętać?

Starając się o kredyt gotówkowy przez internet czy tradycyjnie w oddziale banku, pamiętajmy o tym, że każdy bank ma własny regulamin i zasady jego przyznawania mogą trochę się różnic. Do tego banki mogą bardzo różnie ustalać oprocentowanie kredytu. Starając się o kredyt gotówkowy lub jakikolwiek inny, nie zwracajmy uwagi jedynie na oprocentowanie nominalne. Zawsze pytajmy o RRSO – roczną rzeczywistą stopę oprocentowania. RRSO uwzględnia wszystkie koszty związane z kredytem. Starając się o kredyt gotówkowy przez internet warto też pamiętać, że można go spłacić wcześniej. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, który był ubezpieczony warto mieć na uwadze to, że przysługuje nam zwrot składek za niewykorzystany okres ubezpieczenia. Najlepszej oferty kredytu gotówkowego online można szukać korzystając z porównywarek kredytów.

Polecane  Dokumenty potrzebne do kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy przez internet to jedna z opcji dostępnych w bankach od wprowadzenia przez nie bankowości elektronicznej. Rozwiązanie to jest dla kredytobiorców bardzo wygodne, a przede wszystkim także bezpieczne. Formalności związane z kredytem online są minimalne, do tego można załatwić je z dowolnego miejsca. Umowa kredytowa może zostać zawarta w oddziale banku lub dostarczona przez kuriera.