Kredyt przez internet

Dzięki rozwojowi technologii i opracowaniu odpowiednich procedur nie musimy obecnie wychodzić z domu, by uzyskać kredyt. Przygotowując niezbędną dokumentację, wszelkie formalności niezbędne do uzyskania kredytu, jak i przelewu środków możemy wypełnić w warunkach domowych.

Dlaczego warto wziąć kredyt przez internet?

Kredyt przez internet to bardzo wygodne rozwiązanie dla każdej osoby. Dzięki możliwości uzyskania kredytu przez internet nie tracimy czasu na to, by udać się do placówki banku. Poza tym oszczędzamy pieniądze na dojazd, co jest niezwykle istotne przy znacznym oddaleniu oddziału bankowego od naszego miejsca zamieszkania. Wszelkie formalności załatwimy w domu, korzystając ze sprzętu elektronicznego. Wystarczy tylko dostęp do komputera lub smartfona oraz konta bankowego online, by szybko zobaczyć środki na koncie bankowym. Weryfikacja tożsamości odbywa się w tym przypadku bowiem zwykle za pomocą odpowiedniej dokumentacji elektronicznej lub przelewu zwrotnego na niewielką kwotę. Poza tym, decydując się na kredyt przez internet, otrzymujemy całą dokumentację w formie elektronicznej. To nie tylko ekologiczne rozwiązanie. Nie musimy dzięki niemu także trzymać dokumentów bankowych w formie papierowej. W takim przypadku można je łatwo zagubić.

Kredyt przez internet na korzystnych warunkach w Santander Consumer Bank

Jeśli chodzi o korzystny kredyt przez internet, powinniśmy zwrócić uwagę na Kredyt bez wychodzenia z domu oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Taki kredyt uzyskuje się po złożeniu specjalnego eWniosku na stronie internetowej. Po wypełnieniu formularza online uzyskujemy szybką decyzję o wstępnej, pozytywnej decyzji kredytowej, na wskazany adres mailowy. Na tej podstawie elektronicznie przesyłana jest dokumentacja kredytowa. Po jej akceptacji online wystarczy, że:

  • dokonamy przelewu zwrotnego w kwocie 1 złotego lub też zalogujemy się do bankowości internetowej przy pomocy kodu wysłanego SMS-em na zaufany numer telefonu komórkowego,
  • prześlemy w formie elektronicznej dokumenty potwierdzające źródło i wysokość dochodu czy też skan dowodu tożsamości (jeśli jest to wymagane).
Polecane  Kiedy warto zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Na tej podstawie bank podejmuje decyzję o uruchomieniu umowy kredytowej i przesyła pieniądze na konto wskazane wcześniej w eWniosku. Jeśli chodzi o wymagania techniczne, Santander Consumer Bank – bank od kredytów pozwala przy tym na przesyłanie plików do celów weryfikacji o maksymalnym rozmiarze 5 MB, w formacie JPG, JPEG, PNG oraz PDF.

Kredyt bez wychodzenia z domu, bez zbędnych formalności dostępny jest przy atrakcyjnym dla naszego portfela RRSO. Co niezwykle istotne, Santander Consumer Bank – bank od kredytów gwarantuje – przy spełnieniu wszelkich formalności – bardzo szybkie uruchomienie takiego kredytu. Środki uzyskamy tutaj bowiem już w dniu zawarcia umowy.

Jeśli chodzi o spłatę rat kredytowych, Santander Consumer Bank – bank od kredytów zapewnia dowolność. Takiej spłaty możemy bowiem dokonać:

  • w kasie banku,
  • za pomocą przekazu pocztowego,
  • jednorazowym przelewem bankowym lub zleceniem stałym.

Pozwala to na dopasowanie warunków wpłaty do naszych potrzeb.

Ponadto, korzystając z pakietu dodatkowych usług bankowych dostępnych w ramach kredytu przez internet, możemy zyskać takie udogodnienia, jak:

  • dostęp do elektronicznej dokumentacji bankowej,
  • wystawianie opinii bankowych i zaświadczeń online,
  • informacje SMS, obejmujące przypomnienia o dacie i wysokości raty kredytu do spłaty, a także potwierdzające wpłatę raty, jak i spłatę całego kredytu,
  • wydruki raz na rok Raportu BIK Pass Plus obejmującego m.in. kwoty zaciągniętych kredytów, wysokości rat do spłaty, a także punktową ocenę historii kredytowej.