Szybki i prosty kredyt gotówkowy

Z kredytu przez Internet skorzystać możemy zarówno wtedy gdy interesuje nas oferta tradycyjnego banku jak i w sytuacji gdy kredyt przez Internet udzielony będzie przez typowy bank internetowy. Jeśli wniosek kredytowy zostanie złożony przez Internet, to w przypadku tradycyjnej instytucji bankowej liczyć możemy na zniżki, przeważnie dotyczące wysokości pobieranej przez bank marży za udzielenie kredytu. Niezależnie jednak od tego czy korzystamy z oferty banku typowo internetowego czy też tradycyjnego, przeciętny wniosek kredytowy składany przez Internet zwykle jest podobny.

Konieczne jest podanie podstawowych danych osobowych i kontaktowych oraz rzecz jasna wysokości wnioskowanej kwoty. Niekiedy też możliwe jest już wstępne określenie okresu kredytowania, który nas interesuje, aczkolwiek zwykle jest to element, który określany jest dopiero na nieco późniejszym etapie rozpatrywania wniosku kredytowego. Przebieg dalszego procesu zależy już od preferencji samego banku. Niekiedy złożenie wniosku kredytowego za pośrednictwem Internetu po prostu rozpoczyna cały, tradycyjny proces. Z klientem kontaktuje się konsultant i doradza wybór najlepszej opcji spośród kredytów oferowanych przez bank. Możliwe jest też procesowanie całego kredytu za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej, zwłaszcza jeśli będzie to gotówkowy kredyt przez Internet.

Przy takim podejściu pierwszym krokiem będzie weryfikacja tożsamości klienta, oczywiście o ile nie będzie on już klientem danego banku. Jedną z najczęściej stosowanych metod w przypadku instytucji finansowych jest przesłanie specjalnego przelewu, na wskazane przez bank konto. Należy oczywiście wystrzegać się takich ofert, gdzie wysokość przelewu weryfikującego będzie niepokojąco wysoka. Typową, kwotą, która w tym celu jest przelewana jest jeden grosz, który dodatkowo jest zwracany już po dokonaniu weryfikacji. Uzupełnieniem tego procesu może być dostarczenie do banku skanów wybranych dokumentów. To samo dotyczyć może wymaganych przez bank zaświadczeń, na przykład odnośnie wysokości zarobków.

Polecane  Formalności związane z uzyskaniem kredytu gotówkowego