Kredyty z Internetu

Na początku trzeba zaznaczyć, że kredyty online na podobnych zasadach jak przelewy online czy lokaty online na razie po prostu zadziałać nie mogą i dopóki większość z nas nie będzie posiadało podpisu cyfrowego, można mieć pewność, że ich nie zobaczymy.

Stwarzałoby to za duże pole do popisu dla wszelkiej maści oszustów i naciągaczy, a rolą banków jest ograniczanie do minimum ryzyka tego typu. Tym niemniej, kredyty z Internetu już są jak najbardziej dostępne. Rozumiemy na dzisiaj pod tym określeniem kredyty, o które staramy się przez Internet, a także specjalne mechanizmy poszukiwania najlepszego kredytu.

Kredyty online

Poprzez kredyt online rozumiemy dzisiaj przede wszystkim możliwość złożenia wniosku kredytowego przez Internet. W praktycznie każdym banku mamy już dzisiaj możliwość zapoznania się z jego całą ofertą za pomocą strony internetowej, po czym wystarczy już tylko wypełnić specjalny formularz, żeby bank otrzymał nasz wniosek. Zazwyczaj potrzeba jeszcze jakiegoś potwierdzenia, że my to my. Dobrym przykładem jest tutaj zwłaszcza wysyłanie symbolicznej złotówki z naszego konta bankowego, co jest znakomitym sposobem na przedstawienie się. Jest jeszcze łatwiej, jeśli jesteśmy w stanie po prostu się zalogować w naszym banku i to tam składamy wniosek. Cała procedura nie różni się potem znacznie od zwykłej drogi kredytowej, ale przynajmniej faza wniosku jest realizowana w sposób wygodny.

Polecane  Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy i tego nie żałować?

Porównywarki kredytowe

Mechanizm porównywarek jest zbudowany poniekąd obok systemu bankowego. Jest on dla niego komplementarny. Narzędzia, o których mowa, tworzone są przez pośredników na ich stronach internetowych, gdzie możliwe jest porównanie oferty wielu banków i wybranie wśród nich propozycji najlepszej dla nas. Potem można przejść do składania wniosku online.

Warto zaznaczyć, że tego typu serwisy są wynagradzane przez same banki, co oznacza, że nie musimy dodatkowo płacić za ich wykorzystywanie. Kredyt nie będzie z tego powodu droższy, chociaż też nie będzie tańszy i tylko po prostu łatwiej znaleźć odpowiednią ofertę.