Kto może się ubiegać o kredyt gotówkowy?

Coraz chętniej sięgamy obecnie po kredyty gotówkowe – nie mamy bowiem ochoty czekać z realizacją własnych marzeń do chwili, gdy uda nam się cokolwiek oszczędzić.

Kredyt gotówkowy jest zaś wygodną formą finansowania własnych marzeń i potrzeb. Trzeba jednak spełnić pewne warunki, żeby móc się o niego ubiegać. Jakie? Kto może otrzymać podobną pożyczkę?

Pożyczaj tyle, ile możesz oddać

Kredyt gotówkowy jest dosyć łatwy do uzyskania – nie potrzebujemy wypełniać zbyt wielu formalności, choć oczywiście wszystko zależy od jego wysokości. Pamiętajmy, by – jako klienci – mierzyć siły na zamiary, a zatem nie występujmy o pieniądze w takiej wysokości, której nie będziemy później w stanie spłacić. W takim wypadku odmowa ze strony banku może być uzasadniona, oczywista i łatwa do przewidzenia. Nie można więc być nią zdziwionym.

Po pierwsze – oceń swoją zdolność kredytową

By ubiegać się o kredyt gotówkowy, trzeba wykazać się odpowiednim zabezpieczeniem finansowym dla banku – to znaczy zdolnością kredytową. Jeśli wisi już nad nami wysoka pożyczka, albo mieliśmy duże trudności ze spłatą poprzedniej (na przykład robiliśmy to nieterminowo), bank może mieć określone podstawy do odmowy. W przeciwnym wypadku wystarczy tylko przedstawić zaświadczenie o dochodach, a także dokument potwierdzający tożsamość – na przykład dowód osobisty.
By zaciągnąć kredyt, nie trzeba się też wcale udawać do oddziału wybranego banku – można wszystko załatwić wygodnie przez telefon, albo przez internet. By ułatwić sobie całą procedurę, w wolnej chwili wypełniamy odpowiedni wniosek – formularz zamieszczony na stronie internetowej wybranego banku. Wpisujemy tam swoje dane i informacje dotyczące potencjalnego kredytu. Następnie czekamy już tylko na zgłoszenie od konsultanta, z którym można w trakcie rozmowy dograć wszystko w najdrobniejszym szczególe. Po pieniądze zgłaszamy się zaś do oddziału banku (by odebrać je osobiście, do ręki), albo na pocztę, albo też czekamy wygodnie w domu na przelew. Co istotne, nikogo nie interesuje na co chcemy przeznaczyć pożyczane pieniądze – pozostaje to prywatną sprawą pożyczającego.

Polecane  Kredyt gotówkowy – charakterystyka kredytu konsumpcyjnego