Na co uważać zaciągając kredyt gotówkowy?

Współcześnie zaciągnięcie kredytu gotówkowego nie jawi się już jako szczególnie trudne zadanie. Nie oznacza to jednak, że każda taka decyzja jest równie satysfakcjonująca. Warto wiec przypomnieć o błędach często popełnianych przez osoby, które zastanawiają się nad takim rozwiązaniem.

Pośpiech jest złym doradcą

Kredyt gotówkowy to jeden z tych produktów bankowych, który jest znacznie bardziej opłacalny udzielającemu wsparcie niż temu, który je zaciąga. Oprocentowanie zawsze jest dość wysokie, zwykle nie jest przy tym jedynym kosztem, z jakim musimy się pogodzić. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z takiej opcji. Warto pamiętać jednak o jej ograniczeniach. Bez względu więc na to, jak bardzo by nam się nie spieszyło, starajmy się przeanalizować przynajmniej kilka ofert. Pamiętajmy też, że informacje o wysokości oprocentowania, a nawet o RRSO nie są jedynymi, jakie powinniśmy znać. Przeczytanie umowy kredytowej to nasz obowiązek. Jeśli tego nie zrobimy, może się okazać, że weźmiemy na swoje barki zobowiązania całkowicie nam niepotrzebne.

Szukaj kredytu, a nie pakietu produktów bankowych

Każdy chciałby pożyczać od banku pieniądze i spłacać jak najmniej. Niektóre instytucje finansowe przekonują nas o tym, że jest to możliwe. Wystarczy, że zdecydujemy się nie tylko na sam kredyt, ale również na dodatkowe usługi takie, jak choćby konto oszczędnościowe. Jeśli już od dawna planowaliśmy jego założenie, a propozycja banku jest atrakcyjna, można zdecydować się na taki krok. Jeśli jednak kredyty gotówkowe to jedyne, co znajduje się w centrum naszej uwagi, nie zapominajmy o tym. Każdy dodatkowy produkt bankowy jest pewnym obciążeniem, jeśli więc nie planowaliśmy go, nie powinniśmy również brać go na swoje barki.

Polecane  Czym jest WIBOR? Jak wpływa na wysokość kredytu?

Korzystaj z reklam zachowując ostrożność

Chcąc skorzystać z rzeczywiście opłacalnego kredytu gotówkowego, warto wyrobić sobie pewien dystans do kampanii reklamowych. Mogą być one pomocne, warto jednak pamiętać o tym, że mówią przede wszystkim o tym, co chcemy usłyszeć pomijając mniej atrakcyjne szczegóły. Jeśli będziemy mieli to na uwadze, z pewnością nie popełnimy błędu.