Najprostsza pożyczka

Pożyczka gotówkowa to produkt finansowy, który w ostatnich latach w dużej mierze przejęły parabanki, ale nie jest żadną tajemnicą, że ich usługa jest przynajmniej o kilkadziesiąt procent droższa od propozycji banku. I to licząc w sposób najbardziej powściągliwy. Możemy zatem spokojnie wrócić do banku po tą najprostszą pożyczkę. Co jednak powinniśmy o niej wiedzieć, zanim zdecydujemy się na konkretny produkt?

Minimum formalności

Dla wielu osób najważniejszą kwestią w przypadku pożyczek gotówkowych jest to, że związane są one z minimum formalności. Trzeba mieć tutaj na uwadze, że minimum formalności w przypadku banku oznacza, że formalności mimo wszystko trochę będzie i jeśli ktoś liczy na uzyskanie pieniędzy w czasie jednej wizyty w banku, najprawdopodobniej będzie rozczarowany. Najprawdopodobniej, nie zawsze, ponieważ zdarzały się już promocje, gdzie klienci mieli możliwość w ciągu 15 minut uzyskać pożyczkę gotówkową na sztywnych zasadach narzuconych z góry. Jeśli chcieli ponegocjować lub po prostu zmienić sumę kredytu, musieli wracać do normalnego mechanizmu.

A w normalnym mechanizmie konieczne jest sprawdzenie BIK, MIG-BR, KRD i kilku innych baz zaświadczających o tym, że klient nie jest niespłacającym długów dłużnikiem. Konieczne jest też ustalenie jego zarobków oraz obciążeń na tych zarobkach, na przykład spłacanych w innych bankach rat czy zasądzonych alimentów.

Krótki czas i niewielkie kwoty

Co prawda istnieją propozycje pożyczek gotówkowych nawet na kilkanaście lat, ale są to propozycje niezmiennie drogie. Najlepsza pożyczka gotówkowa to produkt finansowy o spektrum czasowym nie przekraczającym 5 lat. Wtedy można liczyć na naprawdę dobre warunki, a jeśli okres kredytowania jest jeszcze krótszy i suma jest niewielka, zwykle poniżej 10 000 złotych, można liczyć na naprawdę fenomenalne oferty. Tym bardziej, że większość banków posiada znakomite propozycje specjalne dla niskich kwot krótkiego terminu finansowania, w przypadku których koszty są znikome, a czas podejmowania decyzji bardzo krótki. Szybko, tani i na niewielką sumę – taka jest wzorcowa pożyczka gotówkowa.

Polecane  Kiedy skorzystać z kredytu konsolidacyjnego