Samochód używany na raty

Samochód używany na raty

Zakup samochodu na raty to dla wielu osób realna szansa na posiadanie własnego auta.

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że kredyt samochodowy to narzędzie, z którego można skorzystać wyłącznie w przypadku zakupu nowego pojazdu – rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że pozyskane w ramach kredytu środki mogą być przeznaczone również na zakup samochodu używanego, zarówno osobowego, jak i dostawczego.

Wygodny kredyt samochodowy

Zakup samochodu to nie lada wydatek, bez względu na to, czy inwestycja dotyczy pojazdu nowego, czy też używanego. Wielu potencjalnych inwestorów nie dysponuje wystarczającą gotówką – warto jednak pamiętać, że w tym przypadku z pomocą przychodzi kredyt samochodowy, oferowany przez banki.

Kredyt samochodowy to nic innego, jak pożyczka bankowa na zakup konkretnego samochodu. Należy pamiętać, że ubiegając się o pożyczkę należy wskazać rodzaj samochodu, uwzględniając przede wszystkim to, czy jest to pojazd nowy, używany, osobowy czy też dostawczy.

Podczas finalizacji kredytu konieczne jest ponadto przedłożenie szczegółowych informacji dotyczących samochodu, w szczególności numeru VIN

Ubiegając się o kredyt samochodowy należy złożyć poprawnie wypełniony wniosek kredytowy, przedłożyć dokumenty potwierdzające źródło oraz wysokość dochodów, a także dokumenty dotyczące samochodu.

Godny podkreślenia jest fakt, że w przypadku kredytu samochodowego respektowane są alternatywne źródła dochodu, co w praktyce oznacza, że o pożyczkę może ubiegać się zarówno osoba uzyskująca dochód z tytułu umowy o pracę, jak również zatrudniona na podstawie umów cywilnych, prowadząca działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne.

Co ważniejsze, istnieje możliwość wskazania współkredytobiorcy, czyli osoby, która wspólnie z kredytobiorcą obejmie odpowiedzialność prawną za terminową spłatę zadłużenia. Współkredytobiorca nie musi być współwłaścicielem kredytowanego auta, nie ma także obowiązku, by była to osoba spokrewniona z właścicielem pojazdu.

Decydując się na kredyt samochodowy należy pamiętać o tym, aby terminowo opłacać obowiązkowe ubezpieczenie OC, przedkładając w banku dokument potwierdzający dokonanie wpłaty.