gotówka na nieplanowe wydatki

W życiu zdarzają się sytuacje, których nijak nie można przewidzieć. Nierzadko są to zdarzania, które wymagają mniejszych lub większych nakładów finansowych. Choroba, nieplanowany wyjazd, uroczystość rodzinna, awaria sprzętu domowego – to tylko niektóre sytuacje z życia wzięte, które potrafią zaskoczyć każdego.

Wiele osób nie dysponuje odpowiednimi zasobami finansowymi, jak również nie ma możliwości, by skorzystać z pożyczki udzielonej przez znajomych czy rodzinę. W tej sytuacji warto skorzystać z alternatywy, jaką są kredyty gotówkowe na dowolny cel.

Minimum formalności, maksimum zadowolenia

O kredyt gotówkowy może wnioskować każdy, kto posiada stałe źródło dochodów. Warto podkreślić, że banki respektują alternatywne źródła dochodu, co w praktyce oznacza, że o pożyczkę mogą ubiegać się także osoby uzyskujące dochody z tytułu umów cywilnych, najmu, działalności gospodarczej, gospodarstw rolnych i innych. Co ważniejsze, akceptowane są także dochody uzyskiwane za granicą.

Pierwszym krokiem, który pozwala uzyskać kredyt gotówkowy, jest poprawne wypełnienie wniosku kredytowego

Czynną tę można wykonać bezpośrednio w oddziale banku, jak również za pomocą internetu, korzystając z dedykowanych formularzy.

Zasadniczo złożenie wniosku przez internet jest znacznie łatwiejsze, a co ważniejsze, można je wykonać bez wychodzenia z domu, nie mniej jednak wiele zalet posiada także składanie wniosku bezpośrednio w oddziale banku – główną zaletą jest w tym przypadku możliwość finalizacji nawet w ciągu piętnastu minut. Gotówka, zgodnie z życzeniem klienta, wypłacana jest bezpośrednio w oddziale lub przelewana na wskazany rachunek bankowy.

Polecane  Pożyczki celowe czy pożyczki gotówkowe?

Należy jednak pamiętać, że w przypadku składania wniosku w banku, konieczne jest posiadanie kompletu dokumentów potwierdzających dane osobowe, jak również wskazanie rzetelnych informacji dotyczących uzyskiwanych dochodów. W przypadku działalności gospodarczej, dochodów z tytułu najmu czy prowadzenia gospodarstwa domowego wskazane jest przedłożenie w banku wyciągów bankowych tudzież zaświadczeń z instytucji nadrzędnych, m.in. Urzędu Skarbowego oraz ZUS-u.