Szybka pożyczka gotówkowa

W bankach pod hasłem „pożyczka” znajdziemy zwykle kilka opcji, czasami nawet kilkanaście, a jeśli wzięlibyśmy pod uwagę wszystkie możliwości kredytowania w dużych bankach, opcji pewnie byłoby kilkadziesiąt. Sama pożyczka gotówkowa to jednak produkt dość ograniczony pod względem charakteru i przeznaczenia. Ograniczony, co należy tutaj rozumieć jako skrojony do bardzo konkretnych potrzeb, a nie jako w jakikolwiek sposób nieadekwatny czy posiadający poważne wady.

Dla kogo są pożyczki gotówkowe?

O pożyczki gotówkowe ubiegać się może w zasadzie każda osoba pełnoletnia i posiadająca dokument tożsamości. Zazwyczaj oferuje się je w pierwszej kolejności tym potencjalnym klientom banków, którzy:

  • Szukają raczej niewielkiego finansowania;
  • Chcą brać krótkoterminowe pożyczki – nie dłuższe niż kilkuletnie;
  • Mogą sobie pozwolić na trochę większe raty miesięczne;
  • Oczekują niewielu formalności i szybkiej decyzji kredytowej;
  • Nie zamierzają się rozliczać z uzyskanych środków.

W największym skrócie można powiedzieć, że pożyczka gotówkowa to propozycja dla osób, które chcą mieć szybko pieniądze, ale nie potrzebują ich za wiele.

Co wyróżnia pożyczki gotówkowe?

Pożyczka gotówkowa na tle innych produktów bankowych jest bardzo prostym rozwiązaniem i wybierana jest zwykle właśnie ze względu na jej prostotę. W przypadku tego typu pożyczek można pominąć wszystkie problemy związane z ustanawianiem zabezpieczenia. Zabezpieczenia rzeczowego po prostu nie ma.

Ważnym aspektem pożyczek tego typu jest to, że najczęściej mają one charakter krótkoterminowy, zwykle nie więcej niż 60 miesięcy. Dlaczego? Ponieważ ich oprocentowanie jest wyraźnie wyższe od kredytów celowych, na przykład hipotecznych. Dla krótkiego okresu zadłużenia nie jest to problem i wyższe odsetki rekompensowane są brakiem kosztów na innych polach, ale jeśli okres kredytowania się wydłuża, to właśnie koszt odsetkowy zaczyna być największym składnikiem obciążenia. W związku z tym trzeba szukać kredytów bardziej obciążonych formalnościami i kosztami, ale niżej oprocentowanych.

Polecane  Trzy największe zalety kredytów gotówkowych