Ograniczenia kredytów online

Bankowość internetowa jest już dla nas dzisiaj czymś zupełnie normalnym oraz wręcz koniecznym, ponieważ większość z nas nie wyobraża sobie korzystania z usług bankowych w tradycyjny sposób. Przynajmniej nie jako podejście dominujące. Tym niemniej, bankowość internetowa całkiem do niedawna była ograniczona przede wszystkim do prostych czynności. Obecnie możliwe jest nawet udzielenie specjalnych kredytów za pomocą bankowości internetowej, chociaż trzeba sobie zdawać sprawę z pewnych ograniczeń.

Kredyt przez Internet

W pierwszej kolejności kredyty online są nie tyle dostępne online, co można o nie wystąpić tą drogą. Robi się to poprzez specjalne formularze na stronie banku, gdzie wpisuje się swoje podstawowe dane potrzebne do decyzji kredytowej oraz wnioskuje się o kredyt na określonych warunkach. W dalszej części postępowanie ma już charakter typowego udzielania kredytu w sposób zupełnie normalny, ponieważ bank prowadzi analizę kredytową, przedstawia ofertę i zaprasza do podpisania umowy.

Druga opcja to kredyty udzielane bezpośrednio przez Internet. Kilka banków pozwala dzisiaj na uruchomienie usług kredytowych zupełnie bez wychodzenia z domu. Jeśli tylko wcześniej podpisana z bankiem umowa o współpracy, zazwyczaj o prowadzenie rachunku bankowego, pozwala na takie działanie, linia kredytowa może być otwarta jednym kliknięciem.

Ograniczenia kredytów online

W pierwszym przypadku ograniczeń nie ma w zasadzie żadnych, chociaż nie jest to tak do końca kredytowanie online. Takie kredyty online są bowiem zwykłymi kredytami i tylko pierwszy kontakt z bankiem ma inną postać.

Polecane  Jak uzyskać kredyt przez Internet?

Drugi rodzaj kredytów to kredyty online w pełni tego słowa znaczeniu, ale tutaj trzeba mieć na uwadze, że najczęściej w ten sposób można otrzymać co najwyżej limit w koncie lub środki na już posiadane przez siebie konto, a warunki kredytowania są ściśle powiązane z historią współpracy klienta z bankiem. Nie można sobie po prostu przyjść z ulicy i poprosić przez Internet o taki kredyt. Banki się na to nie zgodzą.