Wybieramy kredyt gotówkowy

Kredyty to bardzo popularne instrumenty finansowe dostępne w każdym banku. Wśród nich są cieszące się bardzo dużą popularnością kredyty gotówkowe. Jak go wybierać, aby był to naprawdę atrakcyjny kredyt?

Dla kogo jest przeznaczony kredyt gotówkowy?

Dla każdej osoby, która ma ukończone przynajmniej 18 lat i ma stałe dochody lub otrzymuje rentę albo emeryturę. Warunkiem uzyskania kredytu jest posiadanie zdolności kredytowej, która jest oceniana na podstawie wysokości miesięcznych zarobków, ale też stałych zobowiązań finansowych. Wniosek o przyznanie kredytu składamy w oddziale wybranego banku osobiście albo przez Internet. Do wniosku dołączamy zaświadczenie o zarobkach z reguły za okres ostatnich 3 miesięcy. Dotyczy to tylko sytuacji, gdy o kredyt staramy się w „obcym” banku; ten, który prowadzi nasz rachunek osobisty zna nas świetnie, udzieli na kredytu tylko na dowód. Formalności trwają bardzo krótko; w przypadku pozytywnej odpowiedzi pieniądze znajdą się na naszym koncie maksymalnie w ciągu dwóch dni roboczych.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy?

Na cenę kredytu składa się kilka elementów. Najważniejsze z nich to odsetki. Należy je doliczyć do kwoty, którą pożyczył nam bank. Kredyt będziemy spłacać w miesięcznych ratach w terminie, który został zapisany w harmonogramie spłat rat kredytu. Wysokość raty zostanie zwiększona również o pobieraną przez bank prowizję. W przypadku, gdy zdecydujemy się na ubezpieczenie kredytu, pamiętajmy, że składki za polisę podniosą wysokość miesięcznej raty. Pamiętajmy, że mamy prawo spłacić kredyt wcześniej. W takiej sytuacji możemy zwrócić się o zwrot składek za ubezpieczenie. Jaka jest cena kredytu dowiemy się ze wskaźnika RRSO. Wysokość RRSO banki muszą podawać we wszystkich reklamach każdego kredytu, nie tylko gotówkowego.

Polecane  Na to uważaj korzystając z karty kredytowej!

Środki z kredytu gotówkowego można wydać na dowolny cel. Bank nie pyta o cel kredytu, stąd zapewne wzięła się jego popularność wśród Polaków. Warto jednak pamiętać, że nie jest on najtańszym kredytem. Są kredyty bardziej od niego atrakcyjne.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na: https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/mistrzowski-kredyt-gotowkowy,5.html