zakupy z wyprzedaży

Pomimo tego, iż zewsząd jesteśmy wprost zasypywani informacjami o licznych promocjach i wyprzedażach, bardzo często zdarza się, że znalezienie interesującego nas produktu w korzystnej cenie stanowi problem. Dzieje się tak dlatego, że niestety większość wyprzedaży, zwłaszcza tych najbardziej atrakcyjnych, ma określone terminy. Po ich upływie ceny wracają do punktu wyjściowego, a niekiedy stają się jeszcze wyższe. Aby pomóc Ci „trzymać rękę na pulsie” i nie przeoczyć żadnej okazji, przygotowaliśmy kalendarz wyprzedaży w 2022 roku oraz kilka wskazówek, skąd wziąć pieniądze na zakupy w promocyjnych cenach. 

Wyprzedaż czas start!

W wielu sklepach wyprzedaże pojawiają się cyklicznie. Poza dwoma głównymi, tzw. sezonowymi, ich klienci mogą liczyć na spadki cen produktów i artykułów jeszcze kilka razy do roku. Wyprzedaże międzysezonowe oraz okazjonalne, związane z jakimś popularnym świętem lub inną okazją, zazwyczaj oznaczają niższe spadki cen, ale wciąż są dobrym sposobem na oszczędne zakupy. Pierwsze sezonowe wyprzedaże ruszają tuż po nowym roku, najczęściej w pierwszych dniach stycznia. W zależności od wybranej sieci mogą trwać do końca lutego, a nawet marca. Najlepiej wybrać się na zakupy w pierwszych dniach nowego roku, ponieważ na początku wyprzedaży zazwyczaj dostępnych jest najwięcej przecenionych produktów. Co prawda później też można szukać interesującego wzoru lub rozmiaru, ponieważ wiele z zakupionych rzeczy wraca do sklepów w formie zwrotów dokonywanych przez klientów, jednak znalezienie wymarzonego, upatrzonego wcześniej produktu staje się dużo trudniejsze.

Co zrobić w sytuacji, kiedy wyprzedaże właśnie ruszają, a na naszym koncie brak wystarczających środków na zakupy? Na szczęście banki dbają o swoich klientów także w tym aspekcie, proponując im karty kredytowe, jak na przykład Visa TurboKARTA dostępna w banku Santander. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy pomimo braku środków na podstawowym rachunku nie chcą rezygnować z możliwości zrobienia zakupów po okazyjnych cenach. Oferowane przez bank warunki posiadania karty są na tyle korzystne, że jej właściciel może z niej swobodnie korzystać, zapewniając sobie dodatkowo zwrot części wydanych pieniędzy. Zwrot dotyczy m.in. korzystania z myjni samochodowej, wizyty w restauracji lub kawiarni, a także tankowania samochodu. Skorzystanie w każdym z tych miejsc z Visa TurboKARTA oznacza, że część wydanych pieniędzy wróci na konto jej właściciela. Ponadto sama obsługa karty jest darmowa, a jej spłata odbywa się na bardzo dogodnych warunkach. W przypadku spłaty zadłużenia karty przed upływem wyznaczonego terminu nie są naliczane żadne odsetki. A to oznacza, że klient nie ponosi żadnych dodatkowych opłat z tytułu wykorzystanych w ramach karty środków. Posługiwanie się kartą umożliwia zakupy zawsze wtedy, kiedy nadarzy się okazja, bez względu na ilość posiadanych na koncie środków. Pora więc na zakupy!

Polecane  Zwrot środków za zakupy i tankowanie – przegląd kart kredytowych

Miesiące pełne okazji…

Styczeń

W tym miesiącu większość sklepów rozpoczyna noworoczne wyprzedaże. Zazwyczaj dotyczą one odzieży oraz obuwia, a także produktów z działu zdrowia i urody. Szukać promocji na początku stycznia można też w sklepach z elektroniką.

Kolejne zniżki w tym miesiącu pojawiają się z okazji Blue Monday, czyli poniedziałku uznawanego za najbardziej depresyjny dzień w roku. Sklepy internetowe na ten czas proponują swoim klientom bezpłatną dostawę oraz kody rabatowe aktywne przez cały ten dzień.

Również w styczniu przypada Dzień Babci i Dziadka, kiedy to w promocyjnych cenach można kupić różnego rodzaju upominki, głównie z działu zdrowia i urody, a także biżuterię i różnego rodzaju dodatki.

Luty

W lutym największa akcja promocyjna organizowana jest z okazji walentynek, kiedy to w obniżonych cenach można kupić przede wszystkim bieliznę, biżuterię oraz perfumy.

Koniec lutego to także finał zimowych wyprzedaży, co często wiąże się z dodatkowymi rabatami na już przecenione produkty. I choć zazwyczaj w tym czasie dostępność konkretnych produktów jest mała, to przy odrobinie szczęścia można kupić interesujący przedmiot w naprawdę korzystnej cenie. Poza odzieżą i obuwiem finał zimowych wyprzedaży dotyczy również artykułów mobilnych i elektronicznych.

Marzec

W marcu okres promocyjnych cen przypada dwa razy: z okazji Dnia Kobiet oraz Pierwszego Dnia Wiosny. Z okazji Dnia Kobiet przeceniane są przede wszystkim produkty przeznaczone dla pań, czyli ubrania, obuwie, dodatki, biżuteria, kosmetyki oraz perfumy. Pierwszy Dzień Wiosny to z kolei okazja do tego, by ruszyć z pierwszymi przecenami kolekcji wiosennych.

Polecane  Na to uważaj korzystając z karty kredytowej!

Kwiecień

W kwietniu najczęściej wypadają Święta Wielkanocne i z tej okazji czekają na klientów zniżki na różnego rodzaju ozdoby świąteczne, sprzęt elektroniczny, meble, a także odzież, obuwie i dodatki.

Maj

Najważniejszym świętem w maju, a tym samym okazją do zniżek, jest Dzień Matki. Asortyment objęty w tym czasie promocyjnymi cenami jest bardzo szeroki, zniżki dotyczą zarówno odzież i dodatków, jak i kosmetyków, biżuterii, galanterii oraz perfumy.

Czerwiec

Miesiąc ten rozpoczyna Dzień Dziecka. Wszystkie promocje więc skupiają się wokół zabawek, ubrań i akcesoriów dla dzieci. Kolejna okazja do poszukania rabatów w sklepach z odzieżą i obuwiem nadarza się wraz z nadejściem lata. W tym okresie kolejnej przecenie ulegają kolekcje wiosenne. Czerwiec kończy Dzień Ojca. I tym razem, podobnie jak w przypadku Dnia Matki, zniżki dotyczą asortymentu z różnych działów, także elektroniki.

Lipiec

W miesiącu tym startują pierwsze wyprzedaże letnie. Standardowo w tym czasie można kupić ubrania i dodatki w niższych cenach. Początek letnich wyprzedaży to też dobra szansa na upolowanie w dobrej cenie sprzętu RTV i AGD.

Sierpień

Pomimo tego, że jest to miesiąc letni, zbliżający się wrzesień sprawia, że wszystkie wyprzedaże i akcje promocyjne koncentrują się wokół powrotu do szkoły. Zniżki dotyczą więc przede wszystkim akcesoriów papierniczych, książek, plecaków i wszystkich elementów wyprawki dla ucznia, a także odzieży i obuwia.

Wrzesień

To miesiąc, w którym kończy się lato i letnia wyprzedaż. To dobra okazja, aby uzupełnić letnią garderobę na przyszły rok w ubrania i dodatki zakupione po okazyjnych cenach.

Polecane  Dług na karcie kredytowej — najważniejsze kwestie

Październik

W październiku organizowane są wyprzedaże halloweenowe. I choć w naszym kraju jest to dość nowa tradycja, coraz więcej sklepów przyłącza się do akcji, proponując swoim klientom obniżki cen różnego rodzaju produktów.

Listopad

Jest to miesiąc, w którym wypadają dwie z największych akcji rabatowych w ciągu całego roku – Black Friday i Cyber Monday. W tym czasie obniżkom ulega szeroki asortyment – od odzieży poprzez zabawki, kosmetyki, sprzęt elektroniczny, sprzęt sportowy aż po różnego rodzaju usługi. Korzystając z okazji na Black Friday i Cyber Monday, można zrobić zakupy nie tylko dla siebie, ale i całej rodziny, sporo na tym oszczędzając.

Grudzień

Już od początku grudnia rozpoczyna się prawdziwe mikołajkowo-świąteczne zakupowe szaleństwo, które trwa do końca roku. Śmiało można powiedzieć, że w ciągu całego miesiąca przeceniony zostaje chyba każdy możliwy produkt. To szansa na kupienie prezentów świątecznych w okazyjnych cenach, ale też uzupełnienie garderoby czy kupienie wymarzonego gadżetu w mocno obniżonej cenie. Komu nie uda się przed świętami zrealizować zakupowych celów, będzie miał na to drugą szansę pod koniec miesiąca, kiedy to rusza wielka zimowa wyprzedaż.

Źródło:

  1. https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/visa-turbokarta,4.html
  2. https://www.skapiec.pl/radzi/poradniki/kalendarz-wyprzedazy-i-promocji-2022/l6zns3m