zakupy z wyprzedaży

Pomimo tego, iż zewsząd jesteśmy wprost zasypywani informacjami o licznych promocjach i wyprzedażach, bardzo często zdarza się, że znalezienie interesującego nas produktu w korzystnej cenie stanowi problem. Dzieje się tak dlatego, że niestety większość wyprzedaży, zwłaszcza tych najbardziej atrakcyjnych, ma określone terminy. Po ich upływie ceny wracają do punktu wyjściowego, a niekiedy stają się jeszcze wyższe. Aby pomóc Ci „trzymać rękę na pulsie” i nie przeoczyć żadnej okazji, przygotowaliśmy kalendarz wyprzedaży w 2022 roku oraz kilka wskazówek, skąd wziąć pieniądze na zakupy w promocyjnych cenach. 

Wyprzedaż czas start!

W wielu sklepach wyprzedaże pojawiają się cyklicznie. Poza dwoma głównymi, tzw. sezonowymi, ich klienci mogą liczyć na spadki cen produktów i artykułów jeszcze kilka razy do roku. Wyprzedaże międzysezonowe oraz okazjonalne, związane z jakimś popularnym świętem lub inną okazją, zazwyczaj oznaczają niższe spadki cen, ale wciąż są dobrym sposobem na oszczędne zakupy. Pierwsze sezonowe wyprzedaże ruszają tuż po nowym roku, najczęściej w pierwszych dniach stycznia. W zależności od wybranej sieci mogą trwać do końca lutego, a nawet marca. Najlepiej wybrać się na zakupy w pierwszych dniach nowego roku, ponieważ na początku wyprzedaży zazwyczaj dostępnych jest najwięcej przecenionych produktów. Co prawda później też można szukać interesującego wzoru lub rozmiaru, ponieważ wiele z zakupionych rzeczy wraca do sklepów w formie zwrotów dokonywanych przez klientów, jednak znalezienie wymarzonego, upatrzonego wcześniej produktu staje się dużo trudniejsze.

Co zrobić w sytuacji, kiedy wyprzedaże właśnie ruszają, a na naszym koncie brak wystarczających środków na zakupy? Na szczęście banki dbają o swoich klientów także w tym aspekcie, proponując im karty kredytowe, jak na przykład Visa TurboKARTA dostępna w banku Santander. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy pomimo braku środków na podstawowym rachunku nie chcą rezygnować z możliwości zrobienia zakupów po okazyjnych cenach. Oferowane przez bank warunki posiadania karty są na tyle korzystne, że jej właściciel może z niej swobodnie korzystać, zapewniając sobie dodatkowo zwrot części wydanych pieniędzy. Zwrot dotyczy m.in. korzystania z myjni samochodowej, wizyty w restauracji lub kawiarni, a także tankowania samochodu. Skorzystanie w każdym z tych miejsc z Visa TurboKARTA oznacza, że część wydanych pieniędzy wróci na konto jej właściciela. Ponadto sama obsługa karty jest darmowa, a jej spłata odbywa się na bardzo dogodnych warunkach. W przypadku spłaty zadłużenia karty przed upływem wyznaczonego terminu nie są naliczane żadne odsetki. A to oznacza, że klient nie ponosi żadnych dodatkowych opłat z tytułu wykorzystanych w ramach karty środków. Posługiwanie się kartą umożliwia zakupy zawsze wtedy, kiedy nadarzy się okazja, bez względu na ilość posiadanych na koncie środków. Pora więc na zakupy!

Miesiące pełne okazji…

Styczeń

W tym miesiącu większość sklepów rozpoczyna noworoczne wyprzedaże. Zazwyczaj dotyczą one odzieży oraz obuwia, a także produktów z działu zdrowia i urody. Szukać promocji na początku stycznia można też w sklepach z elektroniką.

Kolejne zniżki w tym miesiącu pojawiają się z okazji Blue Monday, czyli poniedziałku uznawanego za najbardziej depresyjny dzień w roku. Sklepy internetowe na ten czas proponują swoim klientom bezpłatną dostawę oraz kody rabatowe aktywne przez cały ten dzień.

Również w styczniu przypada Dzień Babci i Dziadka, kiedy to w promocyjnych cenach można kupić różnego rodzaju upominki, głównie z działu zdrowia i urody, a także biżuterię i różnego rodzaju dodatki.

Luty

W lutym największa akcja promocyjna organizowana jest z okazji walentynek, kiedy to w obniżonych cenach można kupić przede wszystkim bieliznę, biżuterię oraz perfumy.

Koniec lutego to także finał zimowych wyprzedaży, co często wiąże się z dodatkowymi rabatami na już przecenione produkty. I choć zazwyczaj w tym czasie dostępność konkretnych produktów jest mała, to przy odrobinie szczęścia można kupić interesujący przedmiot w naprawdę korzystnej cenie. Poza odzieżą i obuwiem finał zimowych wyprzedaży dotyczy również artykułów mobilnych i elektronicznych.

Marzec

W marcu okres promocyjnych cen przypada dwa razy: z okazji Dnia Kobiet oraz Pierwszego Dnia Wiosny. Z okazji Dnia Kobiet przeceniane są przede wszystkim produkty przeznaczone dla pań, czyli ubrania, obuwie, dodatki, biżuteria, kosmetyki oraz perfumy. Pierwszy Dzień Wiosny to z kolei okazja do tego, by ruszyć z pierwszymi przecenami kolekcji wiosennych.

Kwiecień

W kwietniu najczęściej wypadają Święta Wielkanocne i z tej okazji czekają na klientów zniżki na różnego rodzaju ozdoby świąteczne, sprzęt elektroniczny, meble, a także odzież, obuwie i dodatki.

Maj

Najważniejszym świętem w maju, a tym samym okazją do zniżek, jest Dzień Matki. Asortyment objęty w tym czasie promocyjnymi cenami jest bardzo szeroki, zniżki dotyczą zarówno odzież i dodatków, jak i kosmetyków, biżuterii, galanterii oraz perfumy.

Czerwiec

Miesiąc ten rozpoczyna Dzień Dziecka. Wszystkie promocje więc skupiają się wokół zabawek, ubrań i akcesoriów dla dzieci. Kolejna okazja do poszukania rabatów w sklepach z odzieżą i obuwiem nadarza się wraz z nadejściem lata. W tym okresie kolejnej przecenie ulegają kolekcje wiosenne. Czerwiec kończy Dzień Ojca. I tym razem, podobnie jak w przypadku Dnia Matki, zniżki dotyczą asortymentu z różnych działów, także elektroniki.

Lipiec

W miesiącu tym startują pierwsze wyprzedaże letnie. Standardowo w tym czasie można kupić ubrania i dodatki w niższych cenach. Początek letnich wyprzedaży to też dobra szansa na upolowanie w dobrej cenie sprzętu RTV i AGD.

Sierpień

Pomimo tego, że jest to miesiąc letni, zbliżający się wrzesień sprawia, że wszystkie wyprzedaże i akcje promocyjne koncentrują się wokół powrotu do szkoły. Zniżki dotyczą więc przede wszystkim akcesoriów papierniczych, książek, plecaków i wszystkich elementów wyprawki dla ucznia, a także odzieży i obuwia.

Wrzesień

To miesiąc, w którym kończy się lato i letnia wyprzedaż. To dobra okazja, aby uzupełnić letnią garderobę na przyszły rok w ubrania i dodatki zakupione po okazyjnych cenach.

Październik

W październiku organizowane są wyprzedaże halloweenowe. I choć w naszym kraju jest to dość nowa tradycja, coraz więcej sklepów przyłącza się do akcji, proponując swoim klientom obniżki cen różnego rodzaju produktów.

Listopad

Jest to miesiąc, w którym wypadają dwie z największych akcji rabatowych w ciągu całego roku – Black Friday i Cyber Monday. W tym czasie obniżkom ulega szeroki asortyment – od odzieży poprzez zabawki, kosmetyki, sprzęt elektroniczny, sprzęt sportowy aż po różnego rodzaju usługi. Korzystając z okazji na Black Friday i Cyber Monday, można zrobić zakupy nie tylko dla siebie, ale i całej rodziny, sporo na tym oszczędzając.

Grudzień

Już od początku grudnia rozpoczyna się prawdziwe mikołajkowo-świąteczne zakupowe szaleństwo, które trwa do końca roku. Śmiało można powiedzieć, że w ciągu całego miesiąca przeceniony zostaje chyba każdy możliwy produkt. To szansa na kupienie prezentów świątecznych w okazyjnych cenach, ale też uzupełnienie garderoby czy kupienie wymarzonego gadżetu w mocno obniżonej cenie. Komu nie uda się przed świętami zrealizować zakupowych celów, będzie miał na to drugą szansę pod koniec miesiąca, kiedy to rusza wielka zimowa wyprzedaż.

Źródło:

  1. https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/visa-turbokarta,4.html
  2. https://www.skapiec.pl/radzi/poradniki/kalendarz-wyprzedazy-i-promocji-2022/l6zns3m